Notariālās palīdzības pieejamība COVID pandēmijas laikā

Šajā laikā būtiski ir atjaunot prasmes sadzīvot ar Covid-19 tā, lai izdotos ierobežot vīrusa izplatību, stabilizētu situāciju un būtu iespējams atgriezties ierastajā dzīvē.

Pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 16.1 pantu Latvijas Zvērinātu notāru padome norāda:

1. Zvērinātam notāram jānodrošina savas prakses pieejamība saskaņā ar Notariāta likumu.

2. Zvērināts notārs veic amata darbības primāri attālināti, izmantojot DigiNotārs klientu portāla videokonferenci. Ja zvērināts notārs veselības ziņā ir riska grupā, viņam ir tiesības veikt amata darbības tikai attālināti. Nosacījumi videokonferences norisei pieejami šeit. Klientam ir nepieciešams eParaksts, eParaksts Mobile vai kvalificētais Smart ID. Lai tos saņemtu, jāvēršas attiecīgi PMLP, LVRTC vai savā bankā.

3. Zvērināts notārs var pieņemt klientus klātienē pēc iepriekšēja individuāla pieraksta (zvērinātu notāru saraksts), ja amata darbības nav iespējams veikt attālināti. Zvērināts notārs var lemt par amata darbības atlikšanu klātienē, ja tās izpilde var būt saistīta ar paaugstinātu risku iesaistītajām personām inficēties ar Covid-19 un šīs darbības izpilde nav saistīta ar objektīvu steidzamību, un atlikšana nerada nozīmīgu tiesību aizskārumu.

4. Zvērināta notāra birojā drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki vienlaikus (zvērinātu notāru un viņa darbiniekus ieskaitot).

5. Zvērināta notāra birojā drīkst atrasties tikai klienti, kuri saņem notariālo palīdzību. Pavadošās personas nedrīkst atrasties zvērināta notāra birojā.

6. Klientiem, saņemot notariālo palīdzību klātienē, jāvalkā maska un jāievēro 2 metru attālums, kā arī citi epidemioloģiskie drošības pasākumi.

7. Personām, kuras iebrauc Latvijā no valstīm ar noteiktu saslimstības rādītāju (valstu saraksts SPKC tīmekļvietnē), jāievēro 10 dienu pažizolācija un šajā periodā nedrīkst apmeklēt klātienē zvērināta notāra biroju.

8. Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs pieejams tikai neklātienē pa tālruni vai e-pastu.

Katrs darīsim vislabāko, ko spējam izdarīt, lai vīrusa izplatību mazinātu!

Turēsim rūpi gan par sevi, gan apkārtējiem!

Paldies par spēju un gatavību stāvēt pāri savām neērtībām, lai tādējādi iestātos par otra līdzcilvēka un savu drošību!