Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā

Šogad jau piekto gadu pēc kārtas notiks Notāru dienas. To ietvaros no 24. līdz 25. februārim Rīgā un visos Latvijas novados notāri sniegs bezmaksas konsultācijas un iespēju saņemt atbildes uz juridiska rakstura jautājumiem ikvienam interesentam. Šogad Notāru dienās piedalīsies visi 117 notāri, konsultējot iedzīvotājus savos birojos visās Latvijas pilsētās.

Šogad Notāru dienās zvērināti notāri informēs sabiedrību par jaunākajām tendencēm, slēdzot darījumus, kā arī sniegs konsultācijas par citiem iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem. Līdz ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, Latvijā veikto darījumu skaits ir sarucis, taču ievērojami pieaudzis viltojumu skaits. Tikai 2009.gada decembrī Latvijas notāri atklāja 12 dokumentu viltojumus.

Pēdējā laikā arvien vairāk tiek atklāti gadījumi, kad cilvēki vilto dokumentus par nostrādāto darba gadu skaitu, lai piemēram, ātrāk pensionētos. Tāpat līdz ar straujo kreditēšanas kritumu, daudziem rodas problēmas ar norēķiniem, tāpēc aktuāli kļuvuši aizdevumi, kad naudu kā privātām, tā juridiskām personām aizdod draugi, radi un paziņas. Juridiski neprecīzi noformēti aizdevumi liedz aizdevējam īsā laikā atgūt savu naudu. Savukārt no finanšu grūtībās nonākuša parādnieka tiek pieprasīti nesamērīgi lieli līgumsodi.

„Iedzīvotājiem šodien ir jābūt uzmanīgiem, ne tikai aizdodot vai aizņemoties naudu, bet arī sniedzot detalizētu informāciju par sevi. Īpaši šis brīdinājums attiecināms uz vientuļiem cilvēkiem, jo arvien biežāk tiek viltoti privātie testamenti, pilnvaras. Hipotēkas tiek dzēstas uz viltotu nostiprinājumu lūguma pamata. Lai izvairītos no krāpšanas gadījumiem, nākas izmantot visas iespējas, ko sniedz modernās tehnoloģijas. Taču šobrīd tas ir pieejams tikai profesionāļiem, stāsta LZNP rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru dienu norise:

No 24. līdz 25. februārim Rīgā, Valdemāra ielā 20 - 8, Latvijas Zvērinātu notāru padomes telpās, kā arī reģionālajos notāru birojos visā Latvijā no 13:00 - 18:00. Šogad Notāru dienu ietvaros būs iespējams saņemt konsultācijas, arī zvanot pa tālruni 67218955 vai uzdodot jautājumu LZNP mājas lapā www.latvijasnotars.lv, rakstot Twitterī (twitter.com/NotaruDienas) vai SKYPE (lietotājvārds: NotaruDienas).

Pirmo reizi Notāru dienas notika 2006. gadā, tajās piedalījās 28 notāru biroji 10 Latvijas pilsētās, pasākumus apmeklēja aptuveni 400 cilvēku. Pēc gada Notāru dienu aktivitātēs iesaistījās jau 47 notāru biroji 21 Latvijas pilsētā, savukārt apmeklētāju skaits bija trīskāršojies. Turpretim 2008. gadā Notāru dienās sava biroja durvis vairāk kā 1 500 apmeklētājiem vēra puse Latvijas notāru, sniedzot konsultācijas par mantojumu lietām. Savukārt pērn konsultācijas vairāk kā 3 tūkstošiem iedzīvotāju sniedza vairāk nekā 100 notāri visā Latvijā.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2010. gada 15. februāris, 19:05

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?