Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Latvijā darbu uzsāks pieci jauni notāri

10.jūnijā pieci jauni notāri Baiba Spirģe-Svētiņa, Agris Jaunpujēns, Ilze Popele, Sandra Romāne un Romualds Laizāns svinīgos apstākļos deva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam būt uzticīgiem Latvijas valstij, godprātīgi pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, sargāt personu tiesiskās intereses un neizpaust amata noslēpumus, apzinoties, ka par savu darbību jāatbild likuma priekšā. Tieslietu ministrija bija izsludinājusi konkursu uz piecām vakantajām notāru amata vietām četrās Latvijas pilsētās. Jauns notārs būs Krāslavā, Liepājā, Saldū, savukārt Rēzeknē līdztekus esošajam, tiks atvērti vēl divi notāru biroji.

Krāslavā, kur notāra prakse nav bijusi pēdējos septiņus gadus, darbu uzsāks Ilze Popele. Rēzeknē tiks atvērti Sandras Romānes un Romualda Laizāna biroji. Saldū praksi atvērs Agris Jaunpujēns, bet Liepājā tiks atvērts Baibas Spirģes – Svētiņas notāru birojs. Līdz ar jauno prakšu atvēršanu, Rēzeknē kopumā strādās trīs notāri, Saldū divi, Liepājā seši, bet Krāslavā tas būs vienīgais notāru birojs.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pēc zvēresta pieņemšanas, uzrunāja jaunos notārus par kolēģiem un aicināja neaizmirst par notāru piederību tiesu varai, kā arī atgādināja par notāru pienākumu vairot sabiedrības uzticēšanos tiesu varai.
„ Prieks, ka vairāki līdzšinējie notāru palīgi uzsāk paši savu praksi, tas pierāda augsto profesionalitātes līmeni ne tikai Latvijas tiesu sistēmā, bet jo īpaši notariātā. Lai arī apstākļi, kādos darbu uzsāks jaunie kolēģi nebūt nav vienkārši, tomēr tā kā notāri ir cilvēkiem tuvākie juristi, tad jaunu prakšu atvēršana juridiskos pakalpojumus padara ar vien pieejamākus visu reģionu iedzīvotājiem,” norāda Ilze Pilsētniece, Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja.

Šī gada notāru eksāmenam pieteicās un savas zināšanas jurisprudencē pārbaudīja deviņpadsmit kandidāti. Astoņi saņēma sekmīgu atzīmi. Pieci šobrīd kļūst par notāriem. Papildu zināšanu pārbaudei, visiem jaunajiem notāriem ir jābūt ievērojamai pieredzei jurisprudencē – četri no speciālistiem savu darba pieredzi ir ieguvuši citos notāru birojos, kur strādājuši kā notāra palīgi, savukārt jaunā Rēzeknes notāre līdz šim strādājusi pilsētas pašvaldībā.

Šobrīd Latvijā ir 121 notāru birojs, kuros darbojas un savus padomus sniedz augstas kvalifikācijas juristi 31 pilsētā visos valsts reģionos.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2010. gada 10. jūnijs, 18:46

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?