Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Gada notārs 2010 – Rīgas notāre Sandra Stīpniece

Šā gada 18. martā gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru Kopsapulcē nosaukts un apbalvots Gada notārs 2010. Tituls šoreiz par nozīmīgu ieguldījumu notariāta darbībā piešķirts Sandrai Stīpniecei – Rīgas notārei ar 17 gadu pieredzi, no kuriem pēdējie 5 aizvadīti Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājas amatā.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (turpmāk-Padome) priekšsēdētāja p.i. Sandra Jakušenoka norāda, ka balvas mērķis ir ne tikai godināt un izteikt atzinību – viņa skaidro, ka „titula saņēmējam piemītošo labo īpašību izcelšana katram liek paraudzīties uz sevi mazliet no malas un izvērtēt, kur pašam vēl augt”.

Ekonomists Guntars Krasts, ilggadējs Sandras Stīpnieces klients norāda: „Man tas nekādā ziņā nav pārsteigums. Jau no pirmās mūsu tikšanās reizes esmu uzlūkojis Sandru Stīpnieci kā savas nozares izcilu pārstāvi, kurš veido tādu kā lietišķo attiecību standartu, kas daudzu gadu laikā saglabājies nemainīgi pārliecinošs”. Viņš atzinīgi vērtē notāres precizitāti un cilvēcisko attiecību veidošanas prasmi, kas dod klientam iespēju justies prognozējami un droši. Guntars Krasts uzsver, ka „tādu profesionāļu nav daudz” un novēl Sandrai Stīpniecei „saglabāt un attīstīt tās īpašības, kas bagātina mūs visus neatkarīgi no nozares, kurā darbojamies.”

Skaidrojot Padomes lēmumu Sandra Jakušenoka, stāsta, ka izvērtējot kandidatūras, būtisks pamatkritērijs ir godprātīga un ētiska rīcība kā paraugs un piemērs pārējiem, kā arī notāra sabiedriskā aktivitāte un autoritāte kolēģu vidē. Īpaši tiek vērtēts darbs ar klientiem. Tā Sandras Stīpnieces darbs izceļas ar to, ka „viņa patiesi rūpējas par notāra profesionālo prestižu, godprātīgi un atbildīgi vadot Disciplinārkomisijas darbu, rūpējas par klientu apmierinātību, nodrošina draudzīgu un patīkamu apkalpošanu, kā arī izplata klientiem noderīgu informāciju. Rūpes par notariāta sistēmas pilnveidošanu kopumā ir raksturīga Sandras Stīpnieces īpašība.”

„Savukārt notāri, kuri reāli sastapušies ar Disciplinārlietu komisijas darbu (2010.gadā ierosinātas un izskatītas 11 disciplinārlietas), novērtē Sandras spēju mierīgi un labestīgi vadīt disciplinārprocesu, novērtē viņas prasmi uzklausīt un izprast sarunu biedru, neizdarot pārsteidzīgus vērtējumus un neaizskarot cilvēcisko cieņu. Vadot komisiju, lēmumu pieņemšanas gaitā viņa nepieprasa kategorisku kolēģu vienprātību, bet gan veido diskusijas kā savstarpēju sadarbību,” piebilst Padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru Kopsapulcē atzinība tika izteikta arī notāriem, kuri visaktīvāk piedalījušies gadskārtējās Notāru dienās, konsultējot iedzīvotājus un apliecinot notariāta atvērtību, un viņu vidū šogad - Daina Roskoša, Janīna Nollendorfa, Ineta Nīlandere, Alfija Helmane, Daina Andersone un Sandra Romāne.
Savukārt Padomes birojs savas simpātijas apliecinājis un pateicībā par atbalstu administratīvajam personālam, balvu pasniedzis notārei Agrai Šeibei.

Ik gadu Latvijas Zvērinātu notāru padome, izvērtējot Latvijas notāru individuālu veikumu piešķir titulu Gada notārs, tādējādi apliecinot notāru kolēģijai un Latvijas sabiedrībai, ka augstu vērtē spēju papildu nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, sniegt ieguldījumu visa notariāta kā sistēmas darbībā. Līdz šim nozīmīgo balvu ir saņēmušas Rīgas notāres Sandra Jakušenoka, Ilona Ķibilde, kā arī Daugavpils notāre Regīna Bogdāne un Rīgas notārs Eduards Virko.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2011. gada 21. marts, 17:15

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • Maija: Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?... Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?
  • Jānis Lācis: Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?... Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?
  • Lolita: Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā. Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna ... Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā.
Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna tēvu kārot visas lietas, bet tas nav izdarīts. Bērns ir sasniedzis pilngadību, vai viņš var  šīs lietas kas saistās ar īpašuma nostiprināšanu darīt pats?
  • Inga: Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga,... Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga, pie kura notāra mēs vēršamies? Kur to darīt Kurzemē - Saldū vai Skrundā, varbūt pat Liepājā. Bioloģiskais tēvs savu piekrišanu ir devis, tāpēc viņš jānogādā pie tuvākā notāra.
Kādi vēl dokumenti nepieciešami -skaidrs, ka pases, bērna dzimšanas apliecība, kas vēl?
  • Henrijs: Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ... Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ? Zemesgrāmatā ir norādīts, ka viņa ir 1/4 domājamās daļas īpašniece , bet mājā ir četri dzīvokļi.
  • Tatjana: Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?... Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?
  • Liene: Labdien, Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo ... Labdien,
Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo dzīvokli uztur maksā komunālos maksājumus visu šo laiku, tikai dažādu apsvērumu dēļ dzīvoklis nav noformēts juridiski. Kur manai mammai būtu jāgriežās, lai risinātu šo situāciju, un kādi dokumenti būtu nepieciešami? Paldies.
  • Āris: Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos t... Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos to apliecināt rakstiski. Pie tam, darījums ir bijis izpildīts un to vēlētos apliecināt abas puses rakstiski, nolūkā šo rakstveida apliecinājumu iesniegt trešai personai.