Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Gada notārs 2010 – Rīgas notāre Sandra Stīpniece

Šā gada 18. martā gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru Kopsapulcē nosaukts un apbalvots Gada notārs 2010. Tituls šoreiz par nozīmīgu ieguldījumu notariāta darbībā piešķirts Sandrai Stīpniecei – Rīgas notārei ar 17 gadu pieredzi, no kuriem pēdējie 5 aizvadīti Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājas amatā.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (turpmāk-Padome) priekšsēdētāja p.i. Sandra Jakušenoka norāda, ka balvas mērķis ir ne tikai godināt un izteikt atzinību – viņa skaidro, ka „titula saņēmējam piemītošo labo īpašību izcelšana katram liek paraudzīties uz sevi mazliet no malas un izvērtēt, kur pašam vēl augt”.

Ekonomists Guntars Krasts, ilggadējs Sandras Stīpnieces klients norāda: „Man tas nekādā ziņā nav pārsteigums. Jau no pirmās mūsu tikšanās reizes esmu uzlūkojis Sandru Stīpnieci kā savas nozares izcilu pārstāvi, kurš veido tādu kā lietišķo attiecību standartu, kas daudzu gadu laikā saglabājies nemainīgi pārliecinošs”. Viņš atzinīgi vērtē notāres precizitāti un cilvēcisko attiecību veidošanas prasmi, kas dod klientam iespēju justies prognozējami un droši. Guntars Krasts uzsver, ka „tādu profesionāļu nav daudz” un novēl Sandrai Stīpniecei „saglabāt un attīstīt tās īpašības, kas bagātina mūs visus neatkarīgi no nozares, kurā darbojamies.”

Skaidrojot Padomes lēmumu Sandra Jakušenoka, stāsta, ka izvērtējot kandidatūras, būtisks pamatkritērijs ir godprātīga un ētiska rīcība kā paraugs un piemērs pārējiem, kā arī notāra sabiedriskā aktivitāte un autoritāte kolēģu vidē. Īpaši tiek vērtēts darbs ar klientiem. Tā Sandras Stīpnieces darbs izceļas ar to, ka „viņa patiesi rūpējas par notāra profesionālo prestižu, godprātīgi un atbildīgi vadot Disciplinārkomisijas darbu, rūpējas par klientu apmierinātību, nodrošina draudzīgu un patīkamu apkalpošanu, kā arī izplata klientiem noderīgu informāciju. Rūpes par notariāta sistēmas pilnveidošanu kopumā ir raksturīga Sandras Stīpnieces īpašība.”

„Savukārt notāri, kuri reāli sastapušies ar Disciplinārlietu komisijas darbu (2010.gadā ierosinātas un izskatītas 11 disciplinārlietas), novērtē Sandras spēju mierīgi un labestīgi vadīt disciplinārprocesu, novērtē viņas prasmi uzklausīt un izprast sarunu biedru, neizdarot pārsteidzīgus vērtējumus un neaizskarot cilvēcisko cieņu. Vadot komisiju, lēmumu pieņemšanas gaitā viņa nepieprasa kategorisku kolēģu vienprātību, bet gan veido diskusijas kā savstarpēju sadarbību,” piebilst Padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru Kopsapulcē atzinība tika izteikta arī notāriem, kuri visaktīvāk piedalījušies gadskārtējās Notāru dienās, konsultējot iedzīvotājus un apliecinot notariāta atvērtību, un viņu vidū šogad - Daina Roskoša, Janīna Nollendorfa, Ineta Nīlandere, Alfija Helmane, Daina Andersone un Sandra Romāne.
Savukārt Padomes birojs savas simpātijas apliecinājis un pateicībā par atbalstu administratīvajam personālam, balvu pasniedzis notārei Agrai Šeibei.

Ik gadu Latvijas Zvērinātu notāru padome, izvērtējot Latvijas notāru individuālu veikumu piešķir titulu Gada notārs, tādējādi apliecinot notāru kolēģijai un Latvijas sabiedrībai, ka augstu vērtē spēju papildu nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, sniegt ieguldījumu visa notariāta kā sistēmas darbībā. Līdz šim nozīmīgo balvu ir saņēmušas Rīgas notāres Sandra Jakušenoka, Ilona Ķibilde, kā arī Daugavpils notāre Regīna Bogdāne un Rīgas notārs Eduards Virko.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2011. gada 21. marts, 17:15

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?