Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Latvijas notāri arī šogad visā Latvijā rīko Notāru dienas

Arī šogad Latvijas notāri turpinās tradīciju – Notāru dienas, kas pagājušajā gadā guva lielu sabiedrības atsaucību. Notāru biroji visā Latvijā bez maksas sniegs skaidrojumus par cilvēkiem svarīgām un aktuālām juridiskām tēmām. Notāru dienas notiks no 29. janvāra līdz 2.februārim – katru dienu citā Latvijas novadā: pirmdien – Latgalē, otrdien – Vidzemē, trešdien – Rīgā, ceturtdien – Zemgalē un piektdien – Kurzemē.

Pagājušā gada sākumā notikušās pirmās Notāru dienas, kurās 28 notāru biroji desmit Latvijas pilsētās atvēra savas durvis, pulcēja daudzus simtus interesentu. Notāri skaidroja apmeklētājiem, tai skaitā žurnālistiem, dažādus juridiskos jautājumus un atbildēja uz cilvēkus interesējušajiem jautājumiem.

Pērn īpaša uzmanība tika vērsta drošībai darījumos ar nekustamo īpašumu. Šī tēma nav zaudējusi aktualitāti, tāpēc arī šogad notāri atbildēs uz jautājumiem par īpašumu pirkšanu un pārdošanu. "Vienkāršā valodā pastāstīsim, kā, piemēram, visdrošāk pārdot savu mežu vai zemi un netikt apkrāptam," stāsta Notāru padomes priekšsēdētāja Ilze Pilsētniece. Turklāt šogad papildus tiks stāstīts arī par tādām īpašuma nodošanas formām kā dāvinājums, uztura līgums un testaments. Notāri izskaidros šo juridisko formu nianses, lai cilvēki apzinātos to plusus un mīnusus un zinātu, kā izvairīties no krāpniekiem.

"Nereti tā vietā, lai īpašumu pārdotu, veci cilvēki var izvēlēties uzturlīgumu: tas nozīmē nodot savu īpašumu kāda cita cilvēka ziņā, par ko darījuma partneris uzņemas rūpes par šā brīža īpašnieka uzturēšanu," skaidro Ilze Pilsētniece, pieminot šāda darījuma riskus: "Jūsu īpašums var būt daudzkārt vērtīgāks, nekā pretī saņemtais, tāpēc, iespējams, izdevīgāk to pārdot. Varbūt darījuma partneris nav tik jauks, kā izlicies pirms līguma slēgšanas, un kad būs pienācis laiks par jums rūpēties, kļūs vēss un neiecietīgs."

Runājot par dāvinājumiem, I.Pilsētniece, kā īpaši riskantu min dažkārt veiklu krāpnieku piedāvāto iespēju – izmantot dāvinājuma līgumu, lai tādējādi ietaupītu un nemaksātu nodokļus.

Aizvien aktuālāki kļuvuši arī testamenti. Latvijā ir nostiprinājusies testamentu rakstīšanas tradīcija, taču cilvēkiem vēl trūkst zināšanu, kā rīkoties, lai testaments vēlāk netiktu labots vai pat iznīcināts, un pēdējā griba patiešām tiktu īstenota. Tādēļ Notāru dienās notāri pastāstīs par testamentu reģistru un testamentu noformēšanas kārtību, informē I.Pilsētniece.

I.Pilsētniece piedalījusies un uzstājusies Notāru dienu ietvaros apliecina, ka "...lielākais gandarījums no Notāru dienām ir iegūtā sajūta, ka cilvēki no tām aiziet zinošāki un gudrāki. Tikai tā - kopīgiem spēkiem - varam izskaust negodīgos darījumus."
Precīzu informāciju par Notāru dienu Jūsu pilsētā, biroju adreses un pieņemšanas laikus varat noskaidrot, zvanot pa Notāru dienu informatīvo tālruni 7240074 vai Latvijas notāru mājas lapā http://latvijasnotars.lv

Notāru dienas 2007 norisināsies:
Pirmdien, 29.janvārī – Latgalē,
Otrdien, 30.janvārī – Vidzemē,
Trešdien, 31.janvārī – Rīgā un Rīgas rajonā
Ceturtdien, 1.februārī – Zemgalē un
Piektdien, 2.februārī - Kurzemē.

Aicinām arī masu mediju pārstāvjus piedalīties Notāru dienās un informēt sabiedrību par iespējām uzzināt sev būtisku informāciju!

Tuvāka informācija žurnālistiem:
Andris Eglājs, andris@mooz.lv, 29900899

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2007. gada 19. oktobris, 18:17

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?