Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Šogad februāra beigās notiks jau septītās Notāru dienas Latvijā

Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP) šogad septīto gadu pēc kārtas rīkos nu jau par tradīciju kļuvušās Notāru dienas. To ietvaros laikā no 28. līdz 29. februārim Rīgā un visos Latvijas novados notāri iedzīvotājiem sniegs bezmaksas konsultācijas un nodrošinās iespēju ikvienam interesentam saņemt atbildes uz dažādiem juridiska rakstura jautājumiem. Turklāt šogad Notāru dienu laikā ikvienam būs iespēja konsultēties arī par „Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu” jeb tā saukto Sākumdeklarēšanas likumu, tostarp deklarāciju aizpildīšanas un iesniegšanas jautājumiem. Notāru dienās piedalīsies 117 notāri, konsultējot iedzīvotājus savos birojos 30 Latvijas pilsētās.

Kā ierasts, Notāru dienu ietvaros līdzās juridiskajām konsultācijām, notāri priekšplānā izvirza jautājumus, kas vislabāk atbilst tā brīža aktualitātēm sabiedrībā. Ņemot vērā to, ka pavisam nesen stājies spēkā Sākumdeklarēšanas likums, kas var attiekties uz vairāk nekā 120 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, nosakot, ka fiziskajām personām ir pienākums deklarēt savu mantisko stāvokli, šogad Notāru dienu ietvaros zvērināti notāri informēs sabiedrību un palīdzēs skaidrot Sākumdeklarēšanās likumu.

Notāru dienu laikā bezmaksas konsultācijās zvērināti notāri palīdzēs iedzīvotājiem izvērtēt, vai jaunā likuma un no tā izrietošo Ministru kabineta noteikumu prasības attiecas uz viņiem, skaidros iespējamās sekas normatīvo aktu prasību neievēršanas gadījumā, kā arī palīdzēs interesentiem aizpildīt deklarācijas. 
Jau ziņots, ka „Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums” jeb tā sauktais Sākumdeklarēšanas likums, paredz iespēju legalizēt ienākumus tiem, kuru skaidrās naudas līdzekļi pārsniedz 10 000 latu, un amatpersonām, kuru uzkrājumi pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.
“Lai arī deklarācija stāsies spēkā no šā gada 1. marta, joprojām sabiedrībā valda lielas bažas un neskaidrības par to, kā deklarēt savu īpašumu, kā noteikt dažādu vērtslietu vērtību, piemēram, gleznu kolekcijas vērtību. Tāpat daļa iedzīvotāju nav pārliecināti, vai Sākumdeklarēšanas likums vispār attiecas uz viņiem un, ja attiecas, tad kas īsti ir jādeklarē,” stāsta  LZNP rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru dienu norise:

Laiks: 28. un 29. februāris

Konsultāciju saņemšanas vietas:

 • Latvijas Zvērinātu notāru padomes telpās, Valdemāra ielā 20 - 8, Rīgā;
 • Reģionālajos notāru birojos visā Latvijā (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses);
 • Sūtot jautājumus LZNP mājas lapā
  www.latvijasnotars.lv;
 • Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_Dienas);
 • Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas.

Par Notāru dienām:

Notāru dienas Latvijā notiek kopš 2006. gada, kad tajās piedalījās 28 notāru biroji 10 Latvijas pilsētās un apmeklētāju skaits bija 400 interesentu. Savukārt pērn Notāru dienu laikā notāri sniedza konsultācijas jau vairāk nekā 6 tūkstošiem iedzīvotāju visā Latvijā. Katru gadu Notāru dienās piedalās 120 notāri visā Latvijā. Kopumā sešu gadu laikā Notāru dienās bezmaksas konsultācijas par dažādām juridiska rakstura tēmām saņēmuši aptuveni 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Šogad Notāru dienas jau septīto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Zvērinātu notāru padome.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2012. gada 15. februāris, 11:58

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

 • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
 • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
 • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
 • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
 • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
 • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
 • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
 • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?