Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Zvērināts notārs Rēzeknē novērš krāpniecības mēģinājumu nepilnu Ls 3000 apmērā

Kāda sieviete Rēzeknē, viltojot mantojuma dokumentus, veikusi krāpniecības mēģinājumu

Latgales apgabaltiesas zvērināts notārs Romualds Laizāns februāra beigās savā praksē Rēzeknē, pieņemot sagatavošanai dokumentus nekustamā īpašuma cerību pirkuma līguma noslēgšanai, pamanījis dokumentu viltošanas pazīmes un nekavējoties ziņojis par to atbildīgajām valsts institūcijām. Tādējādi ar savu modrību un profesionālo rīcību notārs novērsis krāpniecības mēģinājumu nepilnu Ls 3000 apmērā.

Īpašumu pārdot vēlējās persona, kura solījās nokārtot sava mirušā tēva mantojuma lietu, lai mantojumā saņemtu divus nekustamos īpašumus. Īpašumu ar lielāko platību sieviete bija iecerējusi pārdot. Līgumā viņa būtu apņēmusies pārdot šo īpašumu par pirkuma summu Ls 5500 pēc tam, kad būs apstiprināta mantojuma tiesībās, pretī līguma slēgšanas dienā avansā saņemot pusi no pirkuma maksas. Lai pārliecinātu pircēju un zvērinātu notāru, ka viņa ir vienīgā mantiniece tēva īpašumam, tika uzrādītas dokumentu kopijas, kas it kā apliecina šo faktu un norāda, ka citi iespējamie mantinieki no mantojuma tiesībām ir atteikušies.

Lai pircējam būtu lielākas garantijas, zvērināts notārs ieteica pusēm slēgt līgumu vienlaicīgi ar mantojuma lietas uzsākšanu un pieprasīja uzrādīto dokumentu oriģinālus. To sieviete apsolījās iesniegt vēlāk. Notāram, pārskatot dokumentus, dažas detaļas šķita aizdomīgas un, lai novērstu šaubas, viņš sazinājās ar kolēģi, kura it kā bija apliecinājusi iesniegtos dokumentus. Atklājās, ka konkrētajā datumā ar konkrēto reģistra numuru ir apliecināts pavisam cita satura dokuments – tajā no mantojuma atteicās nevis pārējie mantinieki, bet gan pati persona, kas vēlējās noslēgt cerību pirkuma līgumu. Tāpat, pārbaudot mantojuma reģistru, notārs konstatēja, ka mantojuma lieta jau bija uzsākta pagājušajā gadā pie cita notāra. Tika secināts, ka cerību pirkuma līguma sagatavošanai iesniegto dokumentu kopijas bija skenēti un saturiski rediģēti viltojumi.

"Ja iecerētais krāpšanas plāns būtu īstenots un cerību pirkuma līgums noslēgts, negodīgā sieviete būtu saņēmusi gandrīz Ls 3000 par īpašumu, kas tai nepieder un kuru pati bija atteikusies mantot. Tādā gadījumā apkrāpts tiktu gan īpašuma pircējs, gan arī aizskartas pārējo mantinieku intereses,” stāsta zvērināts notārs Romualds Laizāns.

Latvijas Zvērinātu notāru padome izsaka pateicību Latgales apgabaltiesas zvērinātam notāram Romualdam Laizānam par profesionalitāti un vienlaikus aicina iedzīvotājus rūpēties par savu darījumu drošību un ikreiz, kad rodas nepieciešamība pirkt, pārdot, dāvināt, mainīt vai iznomāt nekustamo īpašumu, nepaļauties uz sevi vai darījuma partneri, bet gan uzticēt lietu kārtot notāram.

Ar zvērinātu notāru palīdzību ik gadu visā Latvijā tiek atklāti un apturēti vidēji pieci krāpniecības mēģinājumi.

Vairāk informācijas medijiem:
Vija Piziča, Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore
Tālr.: 67 218 959, 29 104 242
E-pasts: Vija.Pizica@latvijasnotars.lv

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2012. gada 2. marts, 17:12

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?