Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Par Gada notāru 2011 atzīta Liepājas notāre Larisa Medvedeva

Par nozīmīgu ieguldījumu notariāta darbībā Gada notārs 2011 apbalvojums piešķirts Liepājas notārei Larisai Medvedevai, kura notariātā nostrādājusi 35 gadus, no tiem sešus aizvadot Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājas amatā. Šogad Gada notāra apbalvojums gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē pasniegts jau septīto gadu pēc kārtas.

Savu profesionālo darbību Larisa Medvedeva uzsāka 1977. gadā Ludzas valsts notariātā, savukārt vēlāk turpināja darbu 2. Liepājas valsts notariātā. Kopš 1993. gada Larisa ir Kurzemes apgabaltiesas zvērināta notāre. 2009. gadā par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā  viņai pasniegts V šķiras Atzinības krusts.

Notāres Larisas Medvedevas darbu raksturo iniciatīva un aizrautīga atsaucība. ”Paldies Dievam, ka ir šādi cilvēki, kuri nesniedz atbalstu citiem tikai tad, kad tas viņam izdevīgi, vai, lai iegūtu sabiedrības atzinību un slavu, bet klusā garā strādā, dara savu darbu, palīdz tur, kur vajadzība spiež, dod no sirds uz sirdi un negaida atpakaļ atmaksu,” par notāri saka Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Kā ierasts, arī šogad Latvijas Zvērinātu notāru kopsapulcē atzinība tika izteikta tiem notāriem, kuri visaktīvāk piedalījušies gadskārtējās Notāru dienās, konsultējot iedzīvotājus un apliecinot notariāta pieejamību ikvienam. Atzinības raksti tika pasniegti Valkas notārei Ingai Dreimanei, Rēzeknes notārei Ļubovai Pavlovskai, Jelgavas notārei Dainai Andersonei, Liepājas notārei Larisai Medvedevai, kā arī Rīgas notārēm Baibai Dambei, Ilzei Pilsētniecei, Sandrai Stīpniecei, Dainai Roskošai un Ilonai Grikkei.

Savukārt par atbalstu administratīvajam personālam Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs savas simpātijas apliecinājis un atzinības rakstu pasniedzis Talsu notāram Indulim Šermukšnim.

Sakot paldies par sadarbību Notāru padomei un katram notāram personīgi, Latvijas Republikas tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē uzsvēra: „Mani iepriecina tendence notāra lomas stiprināšanā mūsu valstī - notārs kļūst par ikviena iedzīvotāja tiesību sargu un likumības uzraugu. Notārs ir pirmais liecinieks un uzraugs, lai sekotu lietu tiesiskai norisei. Pēc Tieslietu ministrijas iniciatīvas šī notāra loma vēl tiks palielināta, iesaistot notārus tādos procesos kā kapitāldaļu atsavināšana, dalībnieku sapulču noturēšana, kā arī turpmāk padarot atsevišķu veidu notariālos aktus par izpildu dokumentiem, neiesaistot tiesu.”

Izvērtējot Latvijas notāru individuālo veikumu, titulu Gada notārs Latvijas Zvērinātu notāru padome piešķir jau septīto gadu. Tas kalpo kā apliecinājums ne tikai notāra nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, bet arī ieguldījumam visas notariāta sistēmas attīstībā un popularizēšanā. Līdz šim Gada notāra apbalvojumus saņēmuši Rīgas notāri Sandra Jakušenoka, Ilona Ķibilde, Sandra Stīpniece un Eduards Virko, kā arī Daugavpils notāre Regīna Bogdāne.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2012. gada 26. marts, 18:07

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?