Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Eiropas Savienības notāriātu padomes Ģenerālā Asambleja, Tallina, 2012. gada 29. – 30. jūnijs

"Civiltiesības ir strūrakmens Eiropas integrācijai”

Brisele, 2012. gada 30. jūnijs

Eiropas Savienības notāriātu padome (Council of the Notariats of the European Union – angļu val.) savā Ģenerālajā Asamblejā, kas notika 2012. gada 29. – 30. jūnijā Tallinā, atkārtoti izteica gandarījumu par Eiropas Savienības 2012. gada 8. jūnija tiesiskā regulējuma pieņemšanu attiecībā uz starptautiskajām mantošanas tiesībām un aicināja ātri pieņemt arī tiesisko regulējumu attiecībā uz laulāto īpašumtiesībām.
Iepriekš minēto normatīvo aktu mērķis ir reaģēt uz tendencēm Eiropas sabiedrībā: mūsdienās cilvēku ir ļoti mobili. Pieaug skaits tām ģimenēm, kura locekļi ir dažādu Eiropas Savienības dalībvalstu vai trešo valstu pilsoņi. Šobrīd Eiropas Savienībā ir aptuveni 16 miljoni starptautisku laulību. Jau pieņemtais un vēl plānotais tiesiskais regulējums nodrošinās lielāku tiesisko drošību, jo īpaši, nosakot, kurš likums piemērojams un kuras valsts tiesas jurisdikcijā ir konkrētā pārrobežas lieta.
Eiropas Savienības notāru prioritāte ir informēt sabiedrību un skaidrot jauno tiesisko regulējumu, tāpēc ir izveidota mantošanas tiesību interneta mājaslapa (www.successions-europe.eu), kurā atrodama informācija 23 valodās par mantošanas tiesībām dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Interneta vietne ir ļoti pieprasīta, jo divu gadu laikā kopš tās izveides to ir apmeklējuši vairāk kā 500 000 unkāli lietotāji. Ņemot vērā šos panākumus, Eiropas Savienības notāriātu padome plāno šā gada 8. novembrī atklāt vēl vienu interneta vietni, kas sauksies „Pārī Eiropā” (Couples in Europe - angļu val.), kurā arī 23 valodās būs publicēta informācija par laulāto īpašumtiesībām un reģistrēto partnerattiecību īpašumtiesībām Eiropas Savienības dalībvalstīs.
Ģenerālajā Asamblejā Tallinā Eiropas Savienības notāriātu padomes prezidents Tilmans Gotjē (Tilman Götte) atzina, ka ”Eiropa ir ļoti atvērta un cilvēki ar vien biežāk šķērso valstu robežas, tāpēc Eiropas notāri vēlas reaģēt uz ģimeņu nepieciešamību pēc tiesiskās drošības. Civiltiesības bijis vājš Eiropas integrācijas instruments, tomēr tās kļūs par šī procesa stūrakmeni. Eiropas Savienības pamatprincips ir brīva preču un kapitāla, kā arī cilvēku kustība, tomēr nereti to tiesības apstājas uz robežas. Mums ir prieks redzēt, ka izpratne ir mainījusies. Šobrīd civiltiesības ir Eiropas Savienības prioritāte un mēs veicināsim tās nostiprināšanos katra pilsoņa interesēs.”

Vairāk informācijas:
Eiropas Savienības notāriātu padomes birojs – tel.: +32 2 513 95 29, e-pasts: info@cnue.be

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2012. gada 6. jūlijs, 12:07

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?