Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Regulāro kvalifikācijas pārbaudi veiksmīgi nokārtojuši 105 notāri

Regulāro kvalifikācijas pārbaudi veiksmīgi nokārtojuši 105 no 106 notāriem, kvalifikācijas celšanai ik gadu katrs veltījis gandrīz 30 stundas

TIESLIETU MINISTRS: TIESU VARAI PIEDERĪGO AMATPERSONU KVALIFIKĀCIJAS PĀRBAUDE VEICINA TIESLIETU SISTĒMAS IZAUGSMI

Tiesu varai piederīgo amatpersonu kvalifikācijas pārbaudes veicina tieslietu sistēmas konkurētspēju ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā, ceļ amatpersonu kvalifikāciju un profesionālo izaugsmi, vērtējot Latvijas zvērinātu notāru atestācijas pārbaudes rezultātus atzinis tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Analizējot pirmo tieslietu sistēmas zvērinātu notāru regulārās kvalifikācijas pārbaudes rezultātus, ministrs lēmis, ka 105 no 106 notāriem ir īstenojuši profesionālu izaugsmi un tiesīgi turpināt darbu notāra amatā.

“20 gados, kopš Latvijas notariāts ir atjaunojis savu darbību, tas ir kļuvis par paraugu arī citām Latvijas brīvām juridiskajām profesijām vairākos nozīmīgos jautājumos - gan regulāras kvalifikācijas celšanas ieviešanā, gan savas profesijas popularizēšanā un bezmaksas juridiskās palīdzības sniegšanā. Latvijas Zvērinātu notāru regulārā kvalifikācijas pārbaude notikusi veiksmīgi un tā palīdzējusi notāriem gūt pašu galveno - sabiedrības uzticības savai profesijai kredītpunktus. Kvalitatīvs notāra darbs gan Tieslietu ministrijai, gan valstij kopumā ir ļoti svarīgs. Kvalificēts profesionālis ir valsts attīstības garants,” par notāru aktīvu dalību savas kvalifikācijas celšanā gandarīts ir tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Vērtējot zvērinātu notāru darbu piecu gadu kvalifikācijas posmā, tika ņemti vērā notāra profesionālās izaugsmes rādītāji. Tā piemēram, tika analizēts, vai notārs piedalījies dažādos ar tiesību zinātņu jomu saistītos semināros un konferencēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tika vērtēts arī notāru darbs ar sabiedrību, aktīvi piedaloties Notāru dienās un normatīvo aktu projektu izstrādes darba grupās, kā arī citos Latvijas Zvērinātu Notāru padomes (LZNP) īstenotos projektos. Tāpat tika  ņemtas vērā notāru vadītās lekcijas un mācību kursi, par katru no īstenotajām aktivitātēm piešķirot kredītpunktus.

Kā liecina zvērinātu notāru kvalifikācijas pārbaudes rezultāti, gandrīz visi Latvijas notāri ir savākuši nepieciešamo kredītpunktu skaitu un ir atbrīvoti no regulārās kvalifikācijas pārbaudes. Turklāt katrs no notāriem savas kvalifikācijas celšanai veltījis gandrīz 30 stundas gadā, aktīvi apmeklējot seminārus gan darba dienas gan brīvdienās.

Latvijas notāri ir pirmās tieslietu sistēmas kvalifikācijas pārbaudei pakļautās amatpersonas, turklāt notāri šajā pārbaudē uzrādījuši ļoti labus rezultātus. „Esam patiesi gandarīti, ka mums izdevies apliecināt savu profesionalitāti un piemērotību darbam gan valsts, gan sabiedrības acīs Stiprinot notāru pašpārvaldi, ieviešot mērķtiecīgu notāru profesionālās kvalifikācijas sistēmu, redzam, ka ir augusi notāra loma sabiedrībā. To apliecina arī fakts, ka Saeima notāriem deleģējusi arvien jaunas funkcijas - uzticot, bezstrīdus laulības šķiršanu lietu vešanu, nākotnes pilnvarojumu sagatavošanu, gan piešķirot tiesības sastādīt notariālos aktus ar izpildu spēku,“ saka LZNP priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka.

Tieslietu sistēmas amatpersonu atestācijas mērķis ir veicināt profesijā strādājošo profesionālo izaugsmi, paredzot obligātu dalību kvalifikācijas paaugstināšanas aktivitātēs, kā arī, ja nepieciešams – regulāru kvalifikācijas pārbaužu kārtošanu. Sistēmas ieviešanu 2006. gadā rosināja tieslietu ministre Solvita Āboltiņa. Savukārt Saeima, lai pārliecinātos par amatpersonu atbilstību ieņemamajam amatam un spējām pildīt valsts uzticētās funkcijas, 2007. gadā pieņēma grozījumus Notariāta likumā. Tie pirmo reizi tiesu sistēmai piederīgajām amatpersonām noteica regulāro kvalifikācijas pārbaudi, kas jākārto ne retāk kā reizi piecos gados. Ar šo nozīmīgo soli tika nodrošināta ne tikai straujāka notariāta, bet visas tieslietu sistēmas attīstība.

Saite uz publikāciju Saeimas mājaslapā

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2013. gada 8. augusts, 17:05

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?