Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Latvijas Zvērinātu notāru padome izdevusi pirmo gadagrāmatu Latvijas Notārs

Atzīmējot Latvijas notariāta 20 gadi, Latvijas Zvērinātu notāru padome izdevusi pirmo gadagrāmatu Latvijas Notārs, kurā apkopoti likuma skaidrojumi, tiesību normas un nozares aktualitātes. Gadagrāmatu veidojuši tieslietu eksperti no Latvijas, Vācijas, Beļģijas un Krievijas, apskatot tādus jautājumus kā notariāta rezerves tiesu varas efektivizācijai, notariālo aktu izpildu spēks, pārrobežu laulību šķiršanas regulējums un citus. Gadagrāmatā Latvijas notārs analizēti gan Latvijas, gan citu Eiropas valstu piemēri.

Gadagrāmatas satura veidošanā piedalījusies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, vācu tiesību zinātnieki prof. Dr.h.c. Reinholds Geimers un Dr.LL.M. (Columbia) Ulrihs Simons, Karaliskā Beļģijas notariāta federācijas juridiskais padomnieks Sebastjans Rulands, zvērināta notāre Dr.iur. Linda Damane, Igaunijas un Lietuvas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāji, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes un Latvijas Tiesnešu mācību centra lektore Dr.iur. Irēna Kucina, Latvijas zvērināti notāri un citi eksperti. Katrs no gadagrāmatā iekļautajiem rakstiem analizē vienu no dzīves pamatvērtībām – drošību, apskatot to gan no notariāta, gan valsts un visas sabiedrības skatu punkta.

“Gadagrāmata Latvijas Notārs ir kā tālākizglītības instruments un platforma jaunām, kritiskām idejām, kas runā par drošību un citām cilvēka labklājīgai dzīvei svarīgām vērtībām. Tā būs vērtīga lasāmviela ikvienam, kurš identificējas ar tiesiskas un demokrātiskas valsts ideju. Šis uzstādījums balstās Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājas Sandras Jakušenokas notariāta 20 gades svinību aicinājumā dzīvot un strādāt gudri, bet galvenais – kopā! Lai nākamie gadi Latvijas valsts pārvaldi, tajā skaitā notariātu, dara noteiktāku, profesionālāku un empātiskāku,” gadagrāmatas tapšanas ideju komentē tā redaktors, Latvijas Notariāta institūta direktors Dr.iur. Gatis Litvins.

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs kā arī kinorežisors Jānis Streičs, uzsverot izdevuma unikalitāti un kultūrvēsturisko nozīmi, jo tajā juridiska informācija atklāta vizuāli spēcīgi un īpaši pārdomāti.

Latvijas Notārs tiks izdots reizi gadā, un to saņems tiesu sistēmas un valsts pārvaldes pārstāvji, notāru biroji, kā arī bibliotēkas visā Latvijā. Gadagrāmatas elektronisko versiju varēs lasīt un lejupielādēt Latvijas Zvērinātu notāru padomes mājaslapā www.latvijasnotars.lv.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2013. gada 12. decembris, 09:51

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?