Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Latvijas Zvērinātu notāru padome izdevusi pirmo gadagrāmatu Latvijas Notārs

Atzīmējot Latvijas notariāta 20 gadi, Latvijas Zvērinātu notāru padome izdevusi pirmo gadagrāmatu Latvijas Notārs, kurā apkopoti likuma skaidrojumi, tiesību normas un nozares aktualitātes. Gadagrāmatu veidojuši tieslietu eksperti no Latvijas, Vācijas, Beļģijas un Krievijas, apskatot tādus jautājumus kā notariāta rezerves tiesu varas efektivizācijai, notariālo aktu izpildu spēks, pārrobežu laulību šķiršanas regulējums un citus. Gadagrāmatā Latvijas notārs analizēti gan Latvijas, gan citu Eiropas valstu piemēri.

Gadagrāmatas satura veidošanā piedalījusies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, vācu tiesību zinātnieki prof. Dr.h.c. Reinholds Geimers un Dr.LL.M. (Columbia) Ulrihs Simons, Karaliskā Beļģijas notariāta federācijas juridiskais padomnieks Sebastjans Rulands, zvērināta notāre Dr.iur. Linda Damane, Igaunijas un Lietuvas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāji, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes un Latvijas Tiesnešu mācību centra lektore Dr.iur. Irēna Kucina, Latvijas zvērināti notāri un citi eksperti. Katrs no gadagrāmatā iekļautajiem rakstiem analizē vienu no dzīves pamatvērtībām – drošību, apskatot to gan no notariāta, gan valsts un visas sabiedrības skatu punkta.

“Gadagrāmata Latvijas Notārs ir kā tālākizglītības instruments un platforma jaunām, kritiskām idejām, kas runā par drošību un citām cilvēka labklājīgai dzīvei svarīgām vērtībām. Tā būs vērtīga lasāmviela ikvienam, kurš identificējas ar tiesiskas un demokrātiskas valsts ideju. Šis uzstādījums balstās Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājas Sandras Jakušenokas notariāta 20 gades svinību aicinājumā dzīvot un strādāt gudri, bet galvenais – kopā! Lai nākamie gadi Latvijas valsts pārvaldi, tajā skaitā notariātu, dara noteiktāku, profesionālāku un empātiskāku,” gadagrāmatas tapšanas ideju komentē tā redaktors, Latvijas Notariāta institūta direktors Dr.iur. Gatis Litvins.

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs kā arī kinorežisors Jānis Streičs, uzsverot izdevuma unikalitāti un kultūrvēsturisko nozīmi, jo tajā juridiska informācija atklāta vizuāli spēcīgi un īpaši pārdomāti.

Latvijas Notārs tiks izdots reizi gadā, un to saņems tiesu sistēmas un valsts pārvaldes pārstāvji, notāru biroji, kā arī bibliotēkas visā Latvijā. Gadagrāmatas elektronisko versiju varēs lasīt un lejupielādēt Latvijas Zvērinātu notāru padomes mājaslapā www.latvijasnotars.lv.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2013. gada 12. decembris, 09:51

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • Maija: Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?... Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?
  • Jānis Lācis: Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?... Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?
  • Lolita: Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā. Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna ... Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā.
Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna tēvu kārot visas lietas, bet tas nav izdarīts. Bērns ir sasniedzis pilngadību, vai viņš var  šīs lietas kas saistās ar īpašuma nostiprināšanu darīt pats?
  • Inga: Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga,... Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga, pie kura notāra mēs vēršamies? Kur to darīt Kurzemē - Saldū vai Skrundā, varbūt pat Liepājā. Bioloģiskais tēvs savu piekrišanu ir devis, tāpēc viņš jānogādā pie tuvākā notāra.
Kādi vēl dokumenti nepieciešami -skaidrs, ka pases, bērna dzimšanas apliecība, kas vēl?
  • Henrijs: Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ... Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ? Zemesgrāmatā ir norādīts, ka viņa ir 1/4 domājamās daļas īpašniece , bet mājā ir četri dzīvokļi.
  • Tatjana: Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?... Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?
  • Liene: Labdien, Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo ... Labdien,
Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo dzīvokli uztur maksā komunālos maksājumus visu šo laiku, tikai dažādu apsvērumu dēļ dzīvoklis nav noformēts juridiski. Kur manai mammai būtu jāgriežās, lai risinātu šo situāciju, un kādi dokumenti būtu nepieciešami? Paldies.
  • Āris: Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos t... Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos to apliecināt rakstiski. Pie tam, darījums ir bijis izpildīts un to vēlētos apliecināt abas puses rakstiski, nolūkā šo rakstveida apliecinājumu iesniegt trešai personai.