Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Par Gada notāru 2013 atzīta Līvānu notāre Gunta Daugaviete

Par būtisku ieguldījumu notariāta stiprināšanā, vērtību popularizēšanā un lojalitāti organizācijai, Gada notārs 2013 apbalvojums piešķirts Līvānu notārei Guntai Daugavietei. Viņa notariātā kopumā nostrādājusi 21 gadu, no tiem deviņus gadus aktīvi darbojoties Latvijas Zvērinātu padomē.

Savu profesionālo darbību Gunta Daugaviete uzsāka 1993. gadā vēl Līvānu valsts notariātā. Ar aizrautību viņa pilda ne tikai savus ikdienas pienākumus, bet arī aktīvi izmanto tālākizglītības iespējas savas profesionālās kompetences celšanai, piedaloties ne tikai semināros Latvijā, bet arī pārstāvot mūsu valsti kongresos un starptautiskajos mācību semināros Dominikānas Republikā, Ķīnā un Romā. Turklāt arī ārpus darba laika Gunta aktīvi darbojas folkloras festivālos, kā arī piedalās Dziesmu un deju svētkos.

Notāres darbu raksturo koleģialitāte, dzīves gudrība un sirds siltums: ”Kas darbu nedara, tas par darbu runā. Kas darbu nespēj, tas darbu kritizē. Kas darbu dara, tas klusē, un darbs par viņu runā.” Šos Raiņa vārdus Līvānu domes priekšsēdētājs Andris Vaivods ir izmantojis, raksturojot notāri - Līvānos cienītu un godātu cilvēku, mecenāti, profesionāli, izcilu un godīgu cilvēku.

Turklāt par pretimnākošu attieksmi, veicot notariālās darbības, kā arī sniedzot personīgu finansiālu atbalstu stipendiju fondam jauniešu studijām augstskolās, Gunta Daugaviete 2013. gadā saņēmusi Līvānu novada atzinības rakstu.

Kā ierasts, arī šogad Latvijas Zvērinātu notāru kopsapulcē atzinība tika izteikta tiem notāriem, kuri visaktīvāk piedalījušies gadskārtējās Notāru dienās, konsultējuši iedzīvotājus un apliecinājuši notāriāta vērtības, pieejamību ikvienam. Atzinības raksti tika pasniegti Saldus notārei Baibai Skrebai, Alūksnes notārei Mārītei Rateniecei, Rēzeknes notāram Romualdam Laizānam, Jelgavas notārei Dainai Andersonei, kā arī Rīgas notārēm Ingūnai Bobrovskai, Sandrai Stīpniecei, Skaidrītei Krūmiņai, Dainai Roskošai un Ogres notārei Baibai Dambei.

Savukārt par koleģialitātes veicināšanu un atbalstu administratīvajam personālam Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs savas simpātijas apliecinājis un pateicības rakstu pasniedzis Rīgas notāram Eduardam Virko.

Izvērtējot Latvijas notāru individuālo veikumu, titulu Gada notārs Latvijas Zvērinātu notāru padome piešķir jau devīto gadu. Tas kalpo kā apliecinājums ne tikai notāra nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, bet arī ieguldījumam visas notariāta sistēmas attīstībā un popularizēšanā. Līdz šim Gada notāra apbalvojumus saņēmuši Rīgas notāri Sandra Jakušenoka, Ilona Ķibilde, Sandra Stīpniece, Eduards Virko, kā arī Daugavpils notāre Regīna Bogdāne, Liepājas notāre Larisa Medvedeva un Talsu notārs Indulis Šermukšnis.

Publikācijas medijos:

www.latgale.lv
Jurista Vārds
www.reitingi.lv
www.e-novads.lv
www.livani.lv
www.multinews.lv
www.news.lv
www.baltic-course.com
www.jekabpilslaiks.lv

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2014. gada 2. aprīlis, 09:11

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?