Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» 200 notāri no Baltijas valstīm, Austrijas un Vācijas Rīgā diskutēs par pārrobežu mantojuma lietām

Piektdien, 9. maijā no plkst. 9.30 līdz pat 17.00, vairāk nekā 200 notāri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un Austrijas, pulcēsies Rīgā, Mazajā Ģildē, lai Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotajā seminārā diskutētu par jauno Eiropas Savienības regulu 650/2012. Tā stāsies spēkā 2015. gada 17. augustā un piešķirs jaunu perspektīvu pārrobežu mantojumu lietām Eiropas Savienības dalībvalstīs. Seminārā notāriem tiks skaidrots pārrobežu mantojuma lietu risināšanas process, skatīti “mantošanas regulas” teorētiskie aspekti un praktiskās piemērošanas iespējas, kā arī veicināta sadarbība starp dalībvalstu kolēģiem. Seminārs tiek rīkots projekta Eiropa notāriem – Notāri Eiropai ietvaros un līdzfinansēts no Eiropas Komisijas līdzekļiem.

Semināru ar svinīgu uzrunu atklās Starptautiskās Notāru savienības (UINL) prezidents Senegālas notārs Daniels-Sedars Sengors (Daniel-Sédar SENGHOR). Tāpat pirmajā semināra daļā teorētisku pārskatu par regulas saturu sniegs Latvijas notārs mag.iur.comp. Eduards Virko. Savukārt vācu notārs dr. Kristofs Dorsels referēs par Eiropas mantojuma apliecību, kuras izveidošanu, piemērošanu un pārrobežu atzīšanu paredz jaunā regula.

Semināra otrā daļa tiks veltīta regulas ieteikmei uz nacionālajiem tiesību aktiem. Kolēģus ar Baltijas valstu, Austrijas un Vācijas nacionālo mantojuma tiesību regulējumu iepazīstinās Latvijas notāre mag.iur. Ilze Metuzāle, bet Austrijas notārs dr. Kristofs Bērs komentēs regulas ieviešanu un iespējamajām ar to saistītajām problēmām Austrijā. Savukārt semināra praktiskajā daļā notiks paneļdiskusijas, kuru laikā notāri risinās pārrobežu mantošanas kāzusus.

Visā pasaulē aizvien straujāk palielinās to cilvēku skaits, kuri dzīvo ārpus savas pilsonības valsts vai vairākās valstīs un iegūst tur īpašumus. Līdz ar to personas nāves gadījumā aktuāls kļūst jautājums, kurā valstī un pēc kuras valsts tiesību aktiem ir skatāma mantojama lieta. Lai ieviestu vienotas normas un juridikciju pārrobežu mantojumu lietās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tika pieņemta regula 650/2012, kura stāsies spēkā 2015. gada 17. augustā. Regulā iekļauti arī noteikumi par dalībvalstu nolēmumu savstarpēju atzīšanu, akceptēšanu un izpildi, kā arī izveidots jauns starptautisks dokuments – Eiropas mantojuma apliecība.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2014. gada 7. maijs, 13:19

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?