Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Par Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāju ievēlēta Sandra Stīpniece

Latvijas Zvērinātu notāru padomi turpmākos trīs gadus vadīs notāre Sandra Stīpniece, kura priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta š. g. 31. oktobra Latvijas Zvērinātu notāru kolēģijas kopsapulcē. Savukārt, par viņas vietnieku ievēlēts Rīgas apgabaltiesas notārs Aigars Kaupe. Līdz ar viņiem astotajā notāru Padomē darbosies arī Agris Jaunpujēns no Kurzemes apgabaltiesas, Romualds Laizāns no Latgales apgabaltiesas, Iluta Sauliete no Vidzemes apgabaltiesas, Zemgales apgabaltiesas notāre Eva Igaune-Sēle, kā arī Linda Damane, Jānis Skrastiņš un Eduards Virko no Rīgas apgabaltiesas.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece par zvērinātu notāri strādā 21 gadu. Kopš 2011. gada aktīvi darbojusies Notāru padomē, pildot priekšsēdētājas vietnieces amatu. 2010. gadā Sandra Stīpniece atzīta par Gada notāru, bet 2011. gadā apbalvota ar Tieslietu sistēmas III pakāpes Goda zīmi par priekšzīmīgu, godīgu un radošu amata pienākumu veikšanu.

“Viena no mūsdienu cilvēka pamatvērtībām ir juridiskā drošība. Ņemot vērā to, ka notārs ir cilvēkam tuvākais jurists, par būtiskāko notariāta uzdevumu ieskatu darbu pie tiesiskās drošības jautājumiem, lai garantētu lielāku stabilitāti Latvijas iedzīvotājiem. Augstu vērtēju iepriekšējo Padomes kolēģu paveikto notariāta attīstībā un esmu pārliecināta, ka ar jaunās Padomes atbalstu mums izdosies īstenot tikpat daudz nozīmīgu iniciatīvu,” pēc stāšanās amatā teica jaunievēlētā Padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece.

Savukārt Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš Zvērinātu notāru kolēģijas kopsapulcē uzteica Notāru padomes iniciatīvu, idejas un atbalstu visai Tieslietu sistēmai, aicinot neapstāties un turpināt izaugsmi. Zvērinātu notāru kolēģijas kopsapulcē tika ievēlēta arī Revīzijas komisija, kuras sastāvā turpmākos 3 gadus darbosies notāri Inga Kalniškāne, Ineta Nīlandere, Daina Roskoša, Agra Šeibe un Santa Terjohina. Latvijas Zvērinātu notāru padome ir zvērinātu notāru pārstāvības un uzraudzības institūcija, kā arī Latvijas Zvērinātu notāru kolēģijas pārvaldes un izpildu institūcija. Notāru padomi uz trim gadiem ievēl Zvērinātu notāru kolēģijas kopsapulcē.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2014. gada 3. novembris, 15:42

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?