Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Notāru dienās pirmo reizi apmeklētājiem būs pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas t/p ALFA

Lai arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju varētu izmantot iespēju saņemt notāra konsultāciju juridiskos jautājumos, pirmo reizi Notāru dienās 4. un 5. martā darbosies īpašs Notāru dienu birojs tirdzniecības parkā ALFA, Rīgā. Tajā ikvienam būs iespēja pārrunāt sev būtiskus juridiska rakstura jautājumus un bez maksas saņemt zvērināta notāra padomu. Divas dienas Notāru dienu birojā  laikā no plkst. 12:00 līdz 20:00 iedzīvotājus konsultēs četri zvērināti notāri. 

„Šogad jau desmito reizi visā Latvijā notiks Notāru dienas, kuru laikā notāru birojos visā Latvijā ikvienam iedzīvotājam būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas. Lai būtu vēl tuvāk Latvijas cilvēkiem viņu saspringtajā ikdienā, pirmo reizi Notāru dienu laikā atvērsim īpašu Notāru dienu biroju lielākajā Rīgas tirdzniecības parkā - Alfa. Šis ir jauns veids kādā Latvijas notāri piedāvā iespēju satikt viņus klātienē un pārrunāt tiesiskās drošības jautājumus nekustamā īpašuma jomā. Mēs vēlamies mudināt cilvēkus domāt par sava īpašuma drošību un par ikdienas paradumu veidot konsultēšanos pie profesionāļa,” stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

„Šo iespēju īpaši novērtēs steidzīgie un ģimenes cilvēki, kam ikdienas gaitās jāpagūst izdarīt ļoti daudzas lietas. Citkārt varbūt cilvēkam būtu īpaši jāsaņemas, jāieplāno noteikts laiks un jārēķinās arī ar papildu izdevumiem, lai saņemtu nepieciešamās konsultācijas, bet šajās dienās tos varēs ērti apvienot ar iepirkšanos vai kino apmeklējumu. Saņemt profesionālu juridisku konsultāciju bez maksas, ja tāda ir nepieciešama, ir ļoti noderīga lieta, ko noteikti daudzi mūsu klienti izmantos un novērtēs, īpaši ģimenes, kas plāno iegādāties jaunu mājokli,” stāsta tirdzniecības parka vadītāja Liene Apine.  

Notāru dienu birojs t/p Alfa apmeklētājiem būs atvērts  4. un 5. martā no plkst. 12:00 līdz 20:00. Tajā bezmaksas juridiskās konsultācijas sniegs četri zvērināti notāri, īpaši vēršot iedzīvotāju uzmanību uz riskiem, kas saistīti ar nekustamā īpašuma darījumiem, izvēloties slēgt privātos līgumus un pievienojot tiem vien nostiprinājuma lūgumu. Notāru dienu laikā bezmaksas juridiskās konsultācijas varēs saņemt arī 111 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās.

Notāru dienu norise:
Laiks: 4. un 5. marts
Konsultāciju saņemšanas iespējas:

 • Notāru biroji visā Latvijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses)
 • Tirdzniecības parkā Alfa 1. stāvā (blakus Informācijas centram) no plkst.12:00 līdz 20:00
 • Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_dienas)
 • Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas

Par Notāru dienām:

Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gādā notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Notāru dienas notiek jau kopš 2006. gada, un nu jau desmito gadu līdzās juridiskajām konsultācijām, notāri priekšplānā izvirza sabiedrībai aktuālus jautājumus.  Kopumā šo desmit gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojumu lietas, testamentu sastādīšanas kārtība, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas jautājumi, īres, nomas jautājumi, sākumdeklarēšanās un citas, izmantojuši vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2015. gada 27. februāris, 12:36

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

 • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
 • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
 • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
 • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
 • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
 • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
 • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
 • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?