Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Notāre atklāj pasu viltojumu un novērš liela apjoma krāpniecību

Latvijas notāre Ināra Ceiča pagājušajā nedēļā atklājusi liela apjoma krāpniecības mēģinājumu ar viltotu pasu palīdzību slēgt dāvinājuma līgumu par vērtīgu zemes īpašumu Mārupē.

Izmantojot viltotas dāvinātāja un apdāvināmās personas pases, krāpnieki pie notāres griezušies ar vēlmi noformēt zemes īpašuma dāvinājumu, to novērtējot pēc tā kadastrālās vērtības. „Vēl pirms neilga laika šis pats zemes gabals tika iegādāts par ievērojamu naudas summu. Aizdomīgi likās, ka nu tas tiek atdāvināts par kadastrālo vērtību, kas ir krietni zemāka par patieso tirgus vērtību,“ stāsta I.Ceiča.

Pēc Pilsonības un migrācijas dienesta, nederīgo dokumentu un citu reģistru pārbaudes secināts, ka abas pases ir viltotas. Notrāra biroja darbinieki, nekavējoties sazinājās ar Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policiju, kuri aizturēja krāpniekus tūlīt pēc dokumenta parakstīšanas.. Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc LR Krimināllikuma 275. panta "Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana". Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Pašreizējā likumdošana notāriem neuzliek pienākumu veikt laikietilpīgas un ar papildus izmaksām saistītas reģistru pārbaudes. „Tomēr ar īpašu rūpību un piesardzību izturamies pret ikvienu darījumu ar nekustamo īpašumu,sevišķi, ja darījumi notiek par augstām summām,“ tā I. Ceiča.

Latvijas zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča norāda, ka šādi gadījumi uzskatāmi pierāda informācijas apmaiņas nepieciešamību starp valsts iestādēm „Darām visu, lai iespējami drīz notāri strādātu pēc „vienas pieturas aģentūras „ principa, kā arī ātri iekļautos valsts publisko reģistru informācijas aprites sistēmā. Aktuāla un droša informācija, kuru izmanto notariālā akta sastādīšanas procesā, veicina darījuma dalībnieku juridisko drošību, kā arī samazina noziedzīgu darījumu slēgšanas iespējas.“ tā V.Piziča.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2007. gada 11. aprīlis, 18:24

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?