Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Par Gada notāru 2014 atzīta Jelgavas notāre Daina Andersone

Par būtisku ieguldījumu notariāta sistēmas attīstībā, notariāta vērtību popularizēšanā un lojalitāti organizācijai, gadskārtējā zvērinātu notāru kopsapulcē Gada notārs 2014 apbalvojums tika piešķirts Jelgavas notārei Dainai Andersonei. Notariātā Daina Andersone nostrādājusi 17 gadus, no tiem deviņus gadus aktīvi darbojoties Latvijas Zvērinātu padomē.

Savu profesionālo darbību notāra amatā Daina Andersone uzsāka 1998. gadā. Pirms tam Daina Andersone bija tiesnese Jelgavas tiesā, vēlāk Zemgales apgabaltiesā. Viņa aktīvi piedalījusies visās desmit Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotajās Notāru dienās, piecas reizes saņēmusi atzinības rakstu. Daina Andersone ir bijusi zvērinātu notāru atestācijas un eksāmenu komisijas locekle, kā arī lasījusi lekcijas zvērinātiem notāriem un viņu biroju darbiniekiem. Ar aizrautību viņa pilda ne tikai savus notāra pienākumus, bet ir aktīva operas un teātra izrāžu apmeklētāja.

Notāres darbu raksturo augsta profesionalitāte, atbildība un godīgums. Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāja Ingūna Preisa raksturojot Dainu Andersoni saka, ka notārei ir dabiska vēlme nepārtraukti uzlabot savu pakalpojumu. Daži Dainas Andersones priekšlikumi ir rezultējušies ar izmaiņām likumos. Savukārt par laiku, kad Daina Andersone pārtrauca darbu tiesā, Preisas kundze saka īsi: “Mēs zaudējām ļoti labu tiesnesi, bet notariāts ieguva izcilu notāri.”

Kā ierasts, arī šogad Latvijas Zvērinātu notāru kopsapulcē atzinība tika izteikta tiem notāriem, kuri visaktīvāk piedalījušies gadskārtējās Notāru dienās, konsultējuši iedzīvotājus un apliecinājuši notariāta vērtības, pieejamību ikvienam. Atzinības raksti par Latvijas cilvēku tiesiskās apziņas izaugsmes veicināšanu tika pasniegti Liepājas notārei Larisai Medvedevai, Gulbenes  notārei Baibai Jaunbērziņai, Rēzeknes notāriem Ļubovai Pavlovskai un Romualdam Laizānam, Jelgavas notārei Dainai Andersonei, kā arī Rīgas notāriem Ingūnai Bobrovskai, Ilonai Grikkei, Ludim Saknem un Ogres notārei Baibai Dambei. Par atbalstu Padomes administratīvajam personālam Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs savas simpātijas apliecinājis un pateicības rakstu pasniedzis Jūrmalas notārei Santai Terjohinai.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietniece Dace Pelēkā pasniedza atzinības rakstu zvērinātai notārei Ilonai Ķibildei kā notārei, kas veikusi lielākas iemaksas valsts budžetā.

Izvērtējot Latvijas notāru individuālo veikumu, titulu Gada notārs Latvijas Zvērinātu notāru padome piešķir jau devīto gadu. Tas kalpo kā apliecinājums ne tikai notāra nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, bet arī ieguldījumam visas notariāta sistēmas attīstībā un popularizēšanā. Līdz šim Gada notāra apbalvojumus saņēmuši Rīgas notāri Sandra Jakušenoka, Ilona Ķibilde, Sandra Stīpniece, Eduards Virko, kā arī Daugavpils notāre Regīna Bogdāne, Līvānu notāre Gunta Daugaviete, Liepājas notāre Larisa Medvedeva un Talsu notārs Indulis Šermukšnis.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2015. gada 15. aprīlis, 15:13

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?