Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Latvijas zvērinātu notāru dalība Baltijas notāru padomes sēdē

2015.gada 18.septembrī Tallinā, Igaunijā notika Baltijas notāru padomju tikšanās, kuru šogad rīkoja Igaunijas Notāru padome.

Baltijas notāru padomju sēdes ir regulārs, ikgadējs pasākums, kura mērķis sinhronizēt tiesību telpu tā, lai, piemēram, līdzīgos civiltiesiskos darījumos būtu iespēja piemērot līdzīgus tiesiskos risinājumus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem. Šajā reizē tika meklētas e-notariāta iespējas un priekšrocības, lai attīstītu pārrobežu e-pakalpojumus, kuri būtiski atvieglotu ikdienu Baltijas iedzīvotājiem.

Jaunievēlētais Igaunijas notāru padomes priekšsēdētājs Tarvo Puri parādīja e-notāru sistēmas jaunumus, elektroniski nodrošinot informācijas pieejamību mantojuma lietā, interaktīvo komunikāciju starp klientu un notāru, elektronisko apostille pārbaudi un digitālo apliecinājumu iespēju nākotnē.

Savukārt, Lietuvas Notāru padomes priekšsēdētājs Marius Stračkaitis analizēja pagājušajā gadā īstenotos normatīvo aktu grozījumus, kurus iniciēja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, lai pastiprinātu cīņu pret nelikumīgu iedzīvošanos un iegrožotu ļaunprātīgu fiktīvu parādzīmju, vekseļu un akciju pirkšanas pārdošanas līgumu izmantošanu.

Stājoties spēkā prezidentes ierosinātajiem grozījumiem, obligātu notariālā akta formu ieguva ne tikai aizdevuma līgumi un vekseļu darījumi, kas pārsniedz 3000 eiro, bet arī slēgto akciju sabiedrību akciju pārdošanas darījumi, ja darījumā tiek nodoti vairāk nekā 25% akciju vai akciju vērtība ir lielāka par 14 500 eiro.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece informēja kolēģus par priekšrocībām, kuras piedāvā digitāla īpašuma tiesību nostiprināšana zemesgrāmatā.  Kopš 2015.gada 1.maija, ja darījums ir slēgts notariālā akta formā, notārs elektroniski nosūta nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai. Šo iespēju ir izmantojuši vairāk nekā 2000 Latvijas cilvēki. Tika pārrunāta arī Latvijas tiesību telpas atšķirīgā pieeja nekustamā īpašuma darījumu procesa uzraudzībā, kura ar katru gadu samazina mūsu valsts konkurētspēju, jo krāpties darījumā, nenorādot tā patieso vērtību, ir kļuvis par sistēmu. Latvijā ir Baltijā lielākās nekustamā īpašuma darījumu reģistrācijas izmaksas, kur dārdzības pamatā ir izdevumi zemesgrāmatā. Arī Latvijas cilvēki ir pelnījuši drošu, sakārtotu tiesisko vidi, turklāt par saprātīgu samaksu, līdzīgi kā tas ir Igaunijā un Lietuvā.  (sk. shēmu).

Baltijas notāru tikšanās ir tradīcija, kura šogad notika jau 12 reizi. Pirmo reizi pēc Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas, šāda tikšanās notika 2004.gada 10.septembrī Rīgā.

Latvijas notariātu pārstāvēja Latvijas Zvērinātu notāru padomes (Padome) priekšsēdētāja Sandra Stīpniece, priekšsēdētājas vietnieks Aigars Kaupe, Padomes locekļi Iluta Sauliete, Eduards Virko, Jānis Skrastiņš, Agris Jaunpujēns un Romualds Laizāns.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2015. gada 21. septembris, 17:09

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?