Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Gadskārtējā notāru balva ”Gada notārs” piešķirta Gijai Zablovskai Ventspilī

Par ieguldījumu notariāta sistēmas attīstībā, notariāta vērtību popularizēšanā un augstiem morāles kritērijiem, atjaunotā Latvijas notariāta 23. dzimšanas dienā "Gada notārs 2015/2016" apbalvojums piešķirts Ventspils notārei Gijai Zablovskai. Notariātā Gija Zablovska strādā kopš 2003. gada, no tiem deviņus gadus ievēlēta arī Latvijas Zvērinātu notāru padomē. Pirms darba notariātā strādājusi tiesā, bankās, kā arī Ventspils Brīvostas pārvaldē.

Gija Zablovska ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) Iekšējās kontroles komisijas locekle. Viņa pārstāvēja padomi tieslietu ministra veidotajā darba grupā, kuras uzdevums bija kopīgu ētikas vadlīniju izstrāde tiesu sistēmas darbiniekiem. Gija ir vadījusi ari LZNP izveidoto darba grupu "Laba notariālā prakse". Aktīvi līdzdarbojusies notāru civiltiesiskās apdrošināšanas procesa harmonizēšanā, aktīvi iesaistījusies klientu apkalpošanas standartu izstrādē un ieviešanā notariātā un līdzdarbojusies grāmatas "Latvijas notariāts 1944-2015" tapšanā. Īpaši novērtējams ir Gijas Zablovskas ieguldījums elektroniskā īpašuma tiesību nostiprināšanas veicināšanā.

Notāre jau iepriekš saņēmusi padomes atzinību par cilvēcību un sapratni veicot amata pienākumus (2008.).

Gijas Zablovskas darbu un personību raksturo neatkarība lēmumu pieņemšanā. Viņa demonstrē pašiniciatīvu, uzņemas papildu pienākumus un atbildību. Veidojot kontaktus ar klientiem, domā par veiksmīgu sadarbību ilgtermiņā. Apzinoties nepieciešamību, aizstāv nepopulārus lēmumus un ierosinājumus, izprot kopīgos mērķus un pakārto savu rīcību to sasniegšanai. Notāre ātri un efektīvi iegūst un izmanto darbam nepieciešamo informāciju no citām personām vai iestādēm, efektīvi pielieto modernās tehnoloģijas. Gija Zablovska augstu vērtē argumentus, kurus sarunas biedrs izmanto savas domas pamatošanai, un atzīst citu cilvēku un viņu ideju vērtīgumu.

Valsts ieņēmumu dienests pasniedza pateicības rakstu zvērinātai notārei Līgai Eglītei par atbildīgu amata pienākumu izpildi un ievērojamām nodokļu iemaksām valsts budžetā. Savukārt LZNP biroja simpātiju balvu saņēma zvērināts notārs Jānis Skrastiņš.

Izvērtējot Latvijas notāru individuālo veikumu, titulu Gada notārs Latvijas Zvērinātu notāru padome piešķir jau desmito gadu. Tas kalpo kā apliecinājums ne tikai notāra nevainojamai profesionālajai darbībai ikdienā, bet arī ieguldījumam visas notariāta sistēmas attīstībā un popularizēšanā.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2016. gada 21. septembris, 16:19

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?