Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Tieslietu ministrs izsaka pateicību Latvijas zvērinātu notāru saimei

Tieslietu ministrija atzinīgi novērtē zvērinātu notāru sniegtās profesionālās juridiskās konsultācijas vairāk nekā trīs tūkstošiem iedzīvotāju Notāru dienu ietvaros.

Šogad rīkotajās Notāru dienās, kas notika 1. un 2. martā, priekšplānā bija izvirzīta konsultāciju sniegšana sociāli vismazāk aizsargātajiem Latvijas iedzīvotājiem. Notāri sniedza konsultācijas par iespējamajiem riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu un pilnvarām, kā arī mantojumu lietām, testamentu sastādīšanas kārtību, īres, nomas un citiem būtiskiem civiltiesiskiem jautājumiem.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, paužot pateicību notāriem, kuri piedalījās jau divpadsmito reizi rīkotajās Notāru dienās, atzīmē: “Latvijas notariāts ar savu iniciatīvu reizi gadā sniegt bezmaksas konsultācijas ir devis būtisku ieguldījumu tiesiskās drošības principa stiprināšanā. Arvien vairāk iedzīvotāju izmanto iespējas jautāt par savām tiesībām un bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas.”

Atzinīgi vērtējot šogad notikušās Notāru dienas, ministrs uzsver, ka šoreiz bezmaksas juridiskā palīdzība ir bijusi vēl pieejamāka – konsultācijas dzīvesvietās, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai atrisinātu savā dzīvē aktuālus juridiskos jautājumus, nepieciešamības gadījumā arī veikt notariālās darbības, lai parūpētos par savu tiesisko drošību. Tādējādi Satversmes 90. pantā nostiprinātais, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, iegūst reālu saturu, akcentē tieslietu ministrs.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izsaka pateicību Latvijas zvērinātu notāru saimei par ieguldīto darbu un aicina tikpat veiksmīgi arī turpmāk īstenot Notāru dienās iedibināto tradīciju – bez maksas konsultēt iedzīvotājus par sarežģītiem juridiskiem jautājumiem.

Šogad Notāru dienas norisinājās jau divpadsmito gadu pēc kārtas un konsultācijas sniegtas 108 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās. Vislielākā iedzīvotāju aktivitāte šogad bija vērojama Rīgā, Rēzeknē, Valkā, Gulbenē, Bauskā un Saldū. Notāru konsultācijas papildus tika sniegtas arī sociālajos tīklos, un notāri devās aptuveni 90 mājas vizītēs pie tiem, kas veselības, finansiālu vai kādu citu ierobežojumu dēļ paši nevar nokļūt notāru birojā.

Avots: Tieslietu ministrija

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2017. gada 8. marts, 15:48

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?