Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Tieslietu ministrs izsaka pateicību Latvijas zvērinātu notāru saimei

Tieslietu ministrija atzinīgi novērtē zvērinātu notāru sniegtās profesionālās juridiskās konsultācijas vairāk nekā trīs tūkstošiem iedzīvotāju Notāru dienu ietvaros.

Šogad rīkotajās Notāru dienās, kas notika 1. un 2. martā, priekšplānā bija izvirzīta konsultāciju sniegšana sociāli vismazāk aizsargātajiem Latvijas iedzīvotājiem. Notāri sniedza konsultācijas par iespējamajiem riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu un pilnvarām, kā arī mantojumu lietām, testamentu sastādīšanas kārtību, īres, nomas un citiem būtiskiem civiltiesiskiem jautājumiem.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, paužot pateicību notāriem, kuri piedalījās jau divpadsmito reizi rīkotajās Notāru dienās, atzīmē: “Latvijas notariāts ar savu iniciatīvu reizi gadā sniegt bezmaksas konsultācijas ir devis būtisku ieguldījumu tiesiskās drošības principa stiprināšanā. Arvien vairāk iedzīvotāju izmanto iespējas jautāt par savām tiesībām un bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas.”

Atzinīgi vērtējot šogad notikušās Notāru dienas, ministrs uzsver, ka šoreiz bezmaksas juridiskā palīdzība ir bijusi vēl pieejamāka – konsultācijas dzīvesvietās, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai atrisinātu savā dzīvē aktuālus juridiskos jautājumus, nepieciešamības gadījumā arī veikt notariālās darbības, lai parūpētos par savu tiesisko drošību. Tādējādi Satversmes 90. pantā nostiprinātais, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, iegūst reālu saturu, akcentē tieslietu ministrs.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izsaka pateicību Latvijas zvērinātu notāru saimei par ieguldīto darbu un aicina tikpat veiksmīgi arī turpmāk īstenot Notāru dienās iedibināto tradīciju – bez maksas konsultēt iedzīvotājus par sarežģītiem juridiskiem jautājumiem.

Šogad Notāru dienas norisinājās jau divpadsmito gadu pēc kārtas un konsultācijas sniegtas 108 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās. Vislielākā iedzīvotāju aktivitāte šogad bija vērojama Rīgā, Rēzeknē, Valkā, Gulbenē, Bauskā un Saldū. Notāru konsultācijas papildus tika sniegtas arī sociālajos tīklos, un notāri devās aptuveni 90 mājas vizītēs pie tiem, kas veselības, finansiālu vai kādu citu ierobežojumu dēļ paši nevar nokļūt notāru birojā.

Avots: Tieslietu ministrija

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2017. gada 8. marts, 15:48

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • Maija: Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?... Ar ko atšķiras publiskais testaments no privātā?
  • Jānis Lācis: Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?... Izīrētājs nepieņem no manis īres maksu un ar viņu nav iespējams sazināties. Izīrētāja bankas konts, uz kuru jāpārskaita īres maksa ir slēgts. Ko man darīt?
  • Lolita: Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā. Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna ... Sveicināti! 2000.gadā ir izdarīts nekustamā īpašuma pirkums uz nepilngadīgā bērna vārda, bet nav nostiprināts zemesgrāmatā.
Pirkuma līgumā ierakstīts, ka Pārdevējs pilnvaro Pircēju nepilngadīgā bērna tēvu kārot visas lietas, bet tas nav izdarīts. Bērns ir sasniedzis pilngadību, vai viņš var  šīs lietas kas saistās ar īpašuma nostiprināšanu darīt pats?
  • Inga: Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga,... Labdien! Mūsu ģimenē vīrs vēlas adoptēt manu dēlu. Bāriņtiesā mums paskaidroja, ka nepieciešams notāra apstiprināts dokuments no zēna bioloģiskā tēva par atteikšanos no tēva tiesībām. Vai ir vienalga, pie kura notāra mēs vēršamies? Kur to darīt Kurzemē - Saldū vai Skrundā, varbūt pat Liepājā. Bioloģiskais tēvs savu piekrišanu ir devis, tāpēc viņš jānogādā pie tuvākā notāra.
Kādi vēl dokumenti nepieciešami -skaidrs, ka pases, bērna dzimšanas apliecība, kas vēl?
  • Henrijs: Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ... Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai kopīpašumā esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece varētu prasīt kopīpašuma dalīšanu un iegūt atsevišķā īpašumā dzīvokli, kurš atrodas šajā mājā un kurā viņa dzīvo ? Zemesgrāmatā ir norādīts, ka viņa ir 1/4 domājamās daļas īpašniece , bet mājā ir četri dzīvokļi.
  • Tatjana: Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?... Ka cilveks var parbaudīt universalpilnvaras īstenību?Ka pilnvara nav atsaukta?
  • Liene: Labdien, Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo ... Labdien,
Mammas tante ir mirusi 2003.09.26. un ir atstājusi privatu testamentu, kurā novēl savu dzīvokli manai mammai(tā arī ir vienīgā manta). Radiniki, ne bērni ne mazbērni viņai nav. Mana mamma šo dzīvokli uztur maksā komunālos maksājumus visu šo laiku, tikai dažādu apsvērumu dēļ dzīvoklis nav noformēts juridiski. Kur manai mammai būtu jāgriežās, lai risinātu šo situāciju, un kādi dokumenti būtu nepieciešami? Paldies.
  • Āris: Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos t... Ar kādu dokumentu, kuru apstiprinātu notārs, varētu apliecināt pirms 15 gadiem pastāvējušu un notikušu darījumu starp divām darījumu pusēm, kurš bijis noslēgts mutiski, bet šobrīd abas puses vēlētos to apliecināt rakstiski. Pie tam, darījums ir bijis izpildīts un to vēlētos apliecināt abas puses rakstiski, nolūkā šo rakstveida apliecinājumu iesniegt trešai personai.