Lēca Laipni lūdzam Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā!

» Paziņots Gada notārs 2008.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Latvijā noteikts Gada notārs. Šogad balvu saņēma Rīgā strādājošā notāre Ilona Ķibilde. Visus notārus vērtēja klienti, notāri , Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) pārstāvji, notāru biroja darbinieki. Tika ņemts vērā arī notāra pašvērtējums. Pasaules praksē organizācijas bieži izmanto šo 360º vērtēšanas metodi, kuras nosaukums radies tāpēc, ka apkopojot pēc iespējas dažādu cilvēku domas rezultātā veidojas aplis jeb 360º.

Īpaša vērība tika piešķirta iedzīvotāju vērtējumam. Aptauja norisinājās inetrneta vidē- Latvijas notāru oficiālajā mājas lapā www.latvijasnotars.lv. Titulu ieguva notārs, kurš kopvērtējumā sasniedzis augstāko punktu skaitu. Iedzīvotāju iesūtītie ierosinājumi un komentāri tiks ņemti vērā, veicot pilnveidojumus Latvijas notāru darbā.

Tika pasniegtas balvas arī citās nominācijās - par tiesiskās apziņas stiprināšanu balvu saņēma Skaidrīte Krūmiņa. Par ētisku, likumīgu un godīgu profesionālo pienākumu izpildi – Olga Bokova, savukārt par sabiedrības interešu izzināšanu, aktualizēšanu un aizsardzību – Inga Kalniškāne. Par cilvēcību un sapratni, veicot amata pienākumus balvu šogad ieguva Gija Zablovska. Notāre Daina Andersone saņēma apbalvojumu par patiesības un cilvēcības apliecināšanu, savukārt par atsaucību, cilvēkmīlestību un vīrišķību – Uldis Bazevičs. Daina Andersone atzīta arī par labāko biroja vadītāju, saņemot vēl vienu apbalvojumu, nominācijā par solījumu turēšanu un padoto nopelnu atzīšanu.

„Šogad Latvijas atjaunotais notariāts svin savu piecpadsmit gadi, tāpēc svētku gadā esam īpaši izvērtējuši notāru īpašības. Lai izvērtētu Latvijas notāru darbu, analizējām profesionāļa atsaucību, zināšanas un atbildības sajūtu, tādējādi tika noteikts gada padomdevējs un sabiedrotais - Ilona Ķibilde. Vēlos pateikties visiem par ieguldījumu un darbu šajos piecpadsmit gados, kopā mēs varam paveikt lielas lietas,” stāsta LZNP priekšsēdētāja Ilze Pilsētniece.

Šobrīd 31 Latvijas pilsētās strādā 123 notāri. Par iepriekšējā gadā labāko notāru atzina Daugavpilī strādājošo Regīnu Bogdāni.

« Atgriezties | Uz augšu | Publikācijas datums: 2008. gada 30. oktobris, 19:06

Notārs ir likumības uzraugs, un likumība nav uzņēmējdarbības pakalpojums!

Žurnāls

Pārbaudi, vai pilnvara nav atsaukta!

Sameklē savu notāru

Vārds
Uzvārds
Pilsēta
Adrese
Apgabaltiesa
  Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
 

Mums uzdotie jautājumi

  • : Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā m... Dzīvoju Latgalē, man ir dzīvoklis Jūrmalā, kuru ilgāku laiku izīrēju. Pēc zināma laika atklājās, ka īrnieks nav maksājis komunālos maksājumus un nu ir nozudis, bet man jāmaksā parāds ap 4000 EUR. Kā man viņu atrast, ja man ir tikai viņa pases dati? Kur vērsties? Vai ir iespējams no viņa piedzīt nesamaksātos komunālos maksājumus?
  • : Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?... Es kopju vecu sievieti, savu kaimiņieni. Viņa ir man apsolījusi atstāt savu dzīvokli, ja turpināšu viņu kopt. Kā to noformēt?
  • : Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?... Man pieder īpašums, kas robežojas ar zemi, pa kuru iet piebraucamais ceļš pie manas mājas. Šo zemi nupat ir privatizējis kaimiņš, kurš nevēlas, ka es pa šo ceļu braucu. Kā man rīkoties?
  • : Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?... Vēlos uzrakstīt pilnvaru cilvēkam, kurš atrodas Latvijā (pats esmu Īrijā) , jo vēlos pārdot savu nekustamo īpašumu. Kāda tieši pilnvara man jāraksta un vai tā ir jāapstiprina notāram?
  • : Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai ... Labdien! 2009. gadā tēvs man uzdāvināja dzīvokli. Īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Deklarējos šajā īpašumā vien 2016. gada decembrī. Tagad vēlos pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Tēvam ir vēl trīs mantinieki no iepriekšējām laulībām. Vai viņiem ir tiesības prasīt savu daļu no summas, kas tiks iegūta, pārdodot dzīvokli? Vai viņiem ir tiesības to prasīt šobrīd vai pēc tēva nāves? Un kāds % no pārdošanas summas man jāmaksā valstij nodokļos? Paldies.
  • : 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?... 1999. gadā māte nopirka dzīvokli, bet to neierakstīja zemesgrāmatā. Vai ir iespējams ierakstīt dzīvokli zemesgrāmatā uz mana (dēla) vārda? Kas būtu jādara un kādi dokumenti nepieciešami?
  • : Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?... Mana meita brauc ekskursijā ar klasi uz Berlīni. Skolotāja ir teikusi, ka nekādas pilnvaras no vecākiem nav vajadzīgas. Vai tā tiešām ir? Vai neradīsies kādas problēmas?
  • : Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jāno... Manā aprūpē ir nonācis bērns (5 gadi), kuram miruši abi vecāki. Māte nomira 2015.gadā, tēvs - nupat. Viņiem abiem piederēja īpašumi, kas pienākas bērnam. Kur man ir jāvēršas un kādas formalitātes jānokārto, lai īpašumus varētu pārrakstīt uz bērna vārda?